Bozcaada Plajları

 

 

Bozcaada Plajları

Bozcaada’nın muhteşem denizi, güzel plajları, el değmemiş koyları hepsi size bam başka bir hava katacak. Plajlar hakkında genel bilgiler, görseller ve nasıl gideceğinize dair harita/linkler yazımızda mevcut.

lütfen ayak izlerinizden başka hatıra bırakmayınız  plaj harita

 


 

Çayır Plajı: Tamamı Kum olan Çayır Plajı mevki olarak aşağıdaki haritada gösterildiği gibi merkeze oldukça yakındır. 2015 yılında Kite sörf Organizasyonu bu plajda yapıldı. Tesisi olmayan plajın suyu poyrazdan aldığı rüzgarlarla genelde dalgalıdır.

Ulaşım:  Merkezden kalkan minibüslerle plaja gelmek mümkün.

çayır plajı
Çayır Plajı
Bozcaada Merkez – Çayır Plajı

 

AYAZMA PLAJI: İncecik kumu ve muhteşem rengi Ayazmayı adanın en meşhur plajı yapmış. Restoranlar ve ihtiyaçlarınız için işletmeler mevcut. Şenzlog ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Bozcaada’ya gelip de Ayazmaya uğramadan gitmeyin ama kalabalık olmasına hazır olun. Ulaşım için merkezden devamlı minibüsler kalkmaktadır.

ayazma
Ayazma Plajı
ayazma maps
Bozcaada Merkez – Ayazma Plajı

 

HABBELE PLAJI: Ayazma Plajının hemen yanında bulunan plaj. Sığ olması en güzel yönlerinden olmasıyla birlikte muhteşem rengi sizi büyüleyecek. Kalabalıktan uzak ve sakin olur. Tesis, şemsiye ve şenzlog imkanı bulunmayan plaja hazırlıklı gelmelisiniz. Ulaşımı Ayazma Plajına gelen tüm minibüsler buraya da ulaşıyor.

sulu bahçe habbele
Habbele Plajı
habbele maps
Bozcaada Merkez – Habbele Plajı

Akvaryum Koyu: Mermer Burnu olarak da bilinir. Deniz altı çeşitliliği ve turkuaz rengi suyla sizi kendine hayran bırakacak. Tesisin olmadığı koya arabanızla ulaşma imkanınız olduğu gibi günde saat başı minibüs seferi de yapılmakta.

akvaryum
Akvaryum Koyu
akvaryum maps
Bozcaada Merkez – Akvaryum Koyu

BEYLİK PLAJI: Ayazma Plajının güneyinde kalan Beylik Plajı Ayazma kadar meşhur değil ama çok güzel bir plajdır. Kendinizi cennete gibi hissedeceğinize şüphe olmasın. 2015 yılında karaya oturan soğan gemisi de değişik bir seyir imkanı sunmakta. Ulaşım için özel araç gerekiyor ayrıca saat başı kalkan minibüslerde var aşağıdaki resim ve LİNK size yeterli yardımı sunacaktır.

beylik 2
Beylik Plajı
beylik maps
Bozcaada Merkez – Beylik Plajı

 

Tuz burnu Plajı: Tuz burnu fenerinin hemen yanında bulunan plaj adanın sakin denizlerinden. Hem feneri ziyaret edip hem denize girmek için güzel bir seçenek. Ulaşım için saat başı minibüs seferi bulunmakta.

tuz burnu
Tuzburnu Plajı
tuz burnu maps
Bozcaada Merkez – Tuzburnu Plajı
Lütfen Paylaşın
Lütfen Paylaşın